Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za napad na konwój z pieniędzmi

Data publikacji 08.04.2013

Pięć osób zamieszanych w napad na konwój bankowy ustalili i zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Do napadu doszło w kwietniu 2000 roku w miejscowości Podrzewie koło Poznania. Za współudział w napadzie z bronią grozi nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali kilka dni temu cztery osoby zamieszane w napad na konwój bankowy w 2000 roku w miejscowości Podrzewie koło Poznania. Wśród zatrzymanych jest były pracownik ochrony, jego żona i dwaj mężczyźni. Piąty z podejrzanych stawił się do prokuratury sam. Ochroniarz i dwaj inni mężczyźni są podejrzani o współudział w napadzie i trafili do aresztu. Pozostałe dwie osoby są podejrzane między innymi o zacieranie śladów. Podczas przeszukania domów należących do podejrzanych zabezpieczono kilkanaście tysięcy euro, broń długą myśliwską i pistolet. 

Do napadu na konwój przewożący pieniądze do banku doszło 18 kwietnia 2000 roku. W miejscowości Podrzewie koło Poznania jadący samochód z pieniędzmi został zatrzymany i zablokowany przez dwa samochody osobowe. Napastnicy byli zamaskowani i uzbrojeni. Podczas napadu padł strzał z broni i ranił jednego z konwojentów. Bandyci zrabowali przewożone pieniądze i zabrali z sobą obu konwojentów. Jednego z nich, rannego w głowę, wysadzili po drodze. Drugiego uwolnili w Poznaniu.

Przez wiele lat sprawą interesowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Niedawno zdobyli materiały dowodowe, które obciążały konkretne osoby. Wcześniej były one w kręgu podejrzeń, lecz brakowało konkretnych dowodów na ich udział w przestępstwie. W czasie szczegółowego badania sprawy okazało się, że pracownik ochrony będący w zmowie z napastnikami został postrzelony w głowę przypadkowo. Wielkopolscy policjanci od kilku lat poszukują ukrywającego się mężczyzny, występującego w kilku innych poważnych sprawach kryminalnych. To on jest uznawany za głównego sprawcę tego napadu.

Informacje zdobyte przez policjantów zostały przekazane prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. To dało podstawę do podjęcia na nowo śledztwa i postawienia zarzutów. Za współudział w napadzie z bronią na konwój bankowy grozi nawet 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Zarzuty za napad na konwój z pieniędzmi

Opis filmu: napady, konwoje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zarzuty za napad na konwój z pieniędzmi (format flv - rozmiar 6.29 MB)

Powrót na górę strony