Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani internetowi oszuści

Data publikacji 28.09.2007

Trzej młodzi mężczyźni spędzili ostatnie dwa dni w policyjnym areszcie, po tym jak ełccy policjanci zajmujący się przestępczością komputerową trafili na ślad ich przestępczej działalności w sieci. Dwaj 18 – latkowie odpowiedzą za przerabianie dokumentów i oszustwo. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Ełccy policjanci z zespołu zajmującego się przestępstwami komputerowymi trafili na ślad podejrzanych transakcji na portalu internetowym. Drobiazgowe sprawdzenie informacji na temat fikcyjnych aukcji, już po kilku dniach przyniosło oczekiwane rezultaty. Trzech internetowych oszustów, mieszkańców Ełku zostało zatrzymanych. Wśród nich są dwaj 18-latkowie: Marek Ż. i Marcin S. oraz 16-letni Marcin R.

Jak ustalili policjanci mężczyźni przez dłuższy okres przygotowywali się do internetowego oszustwa. Najpierw na podstawie podrobionego dokumentu założyli dwa bankowe konta. Następnie na internetowej aukcji wystawili do licytacji telefony komórkowe wraz z akcesoriami na łączną kwotę ponad 75 tys. zł. Oczywiście przedmioty i telefony były tylko wirtualne. Oferując atrakcyjne ceny sprzedaży sprawcy liczyli na szybki zarobek.

Marek Ż. i Marcin S. odpowiedzą za przerabianie dokumentów i oszustwo, za co grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Powrót na górę strony