Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na zajazd i grozili nożem

Data publikacji 09.04.2013

Wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na przydrożny zajazd. Jeden ze sprawców groził pracownicy recepcji nożem. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

W miniony piątek wieczorem dyżurny KPP w Wyszkowie został powiadomiony o napadzie, do którego doszło w przydrożnym zajeździe w miejscowości Turzyn Kolonia na terenie gm. Brańszczyk. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że na pracownicę hotelu napadł zamaskowany mężczyzna, używając przy tym noża. Sprawca zażądał od kobiety wydania pieniędzy. Drugi z napastników pilnował drzwi wejściowych, trzeci zaś czekał w samochodzie. Pomimo zagrożenia kobiecie udało się zawiadomić ochronę. Sprawca zdążył jednak zerwać już z jej szyi łańcuszek i zabrać telefon komórkowy leżący na blacie. Mężczyźni wsiedli do samochodu i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Policjantom udało się ustalić świadka zdarzenia, który zapamiętał kolor i markę pojazdu. W pościgu policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali poszukiwany samochód, którym poruszali się sprawcy. Podejrzewanymi o dokonanie rozboju okazali się młodzi mężczyźni (20-21 lat). Wszyscy są mieszkańcy gm. Brańszczyk. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli, łańcuszek i telefon należący do poszkodowanej oraz kominiarkę, którą miał na sobie jeden ze sprawców w czasie rozboju.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj miejscowy sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 12 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony