Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież pojazdów o wartości blisko 500 tysięcy złotych

Data publikacji 09.04.2013

Właśnie próbowali przykręcić tablice rejestracyjne do trzech skradzionych na terenie Niemiec samochodów, gdy zostali zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Samochody o wartości blisko 500 tysięcy złotych zostały odzyskane i zabezpieczone.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 35 do 40 lat, mieszkańców Dolnego Śląska, podejrzanych o kradzież trzech pojazdów ciężarowych. Do zatrzymania doszło 5 kwietnia 2013 roku około godz. 18.00 na terenie wrocławskiego Grabiszynka. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów w chwili, gdy próbowali przykręcić do samochodów skradzione z innych pojazdów tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze ujawnili przy nich również specjalistyczne narzędzia służące do otwierania pojazdów.

Okazało się, że ujawnione samochody pochodzą z kradzieży, jakie miały miejsce na terenie Niemiec. Ich łączną wartość oszacowano na blisko pół miliona złotych. Wszystkie trzy pojazdy zostały zabezpieczone przez policjantów.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Tego typu czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych, podobnych czynów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony