Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad

Data publikacji 09.04.2013

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu legnickiego, a podejrzanemu o napad rabunkowy z użyciem przedmiotu przypominającego pistolet na jeden ze sklepów spożywczych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze i zabezpieczyli, jak się okazało, atrapę pistoletu, którą posłużył się zamaskowany napastnik.

Do zdarzenia doszło 8 marca 2013 r. rano. Do marketu wszedł zamaskowany mężczyzna i - grożąc pracującej tam kobiecie - przedmiotem przypominającym pistolet, zażądał wydania pieniędzy. Po kradzieży gotówki napastnik uciekł z miejsca przestępstwa. Ekspedientka niezwłocznie powiadomiła o zdarzeniu policjantów z Chojnowa.

Funkcjonariusze, po uzyskaniu informacji na temat wyglądu sprawcy i jego zachowania, rozpoczęli natychmiast poszukiwania. Przeczesując okolice, jeden z patroli zauważył na pobliskim osiedlu mieszkaniowym osobę odpowiadającą opisowi. Mężczyzna został zatrzymany. W wyniku dalszych działań policjanci odzyskali skradzioną gotówkę.

Funkcjonariusze znaleźli również i zabezpieczyli, jak się okazało, atrapę pistoletu, którą posłużył się napastnik. Plastikowy pistolet na kulki ukryty był pod stertą liści w parku. Zatrzymany mężczyzna, za czyn o który jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany był już wcześniej notowany za napady rozbójnicze na terenie województwa dolnośląskiego i innych regionów kraju.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony