Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwolniona kobieta – zatrzymani podejrzani o uprowadzenie

Data publikacji 09.04.2013

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwie osoby podejrzane o uprowadzenie kobiety, zmuszanie do prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści majątkowej. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze uwolnili pokrzywdzoną i udzielili jej pomocy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Obu podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, w wyniku wspólnie prowadzonych działań ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o bezprawne pozbawienie wolności, zmuszanie do prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści. Zatrzymani to mężczyzna w wieku 31 lat i 30-letnia kobieta, mieszkańcy powiatów świdnickiego i jeleniogórskiego, właściciele agencji towarzyskiej działającej na terenie Wrocławia.

Policjanci zajęli się sprawą, po tym jak otrzymali informację o uprowadzeniu na jednej z ulic powiatu kłodzkiego, przez wówczas jeszcze nieznanych sprawców, mieszkanki województwa dolnośląskiego. Podjęte natychmiast działania doprowadziły w ciągu kilku godzin do ustalenia i zatrzymania na terenie Wrocławia osób podejrzewanych o to przestępstwo. Funkcjonariusze uwolnili także pokrzywdzoną, która została przewieziona do Wrocławia i była przetrzymywana w agencji towarzyskiej oraz udzielili jej pomocy.

Zatrzymani w tej sprawie mężczyzna i kobieta usłyszeli już zarzuty. Za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

W toku dalszych działań policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili kontrole agencji towarzyskich działających na terenie miasta. Efektem kontroli było zatrzymanie kolejnych czterech osób, mieszkańców województw dolnośląskiego i śląskiego, przy których funkcjonariusze znaleźli narkotyki oraz przedmioty pochodzące z kradzieży, w tym m.in. telefony komórkowe. Osoby te także usłyszały już zarzuty o czyny z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz paserstwa.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą. Nie wykluczają w związku z tym również dalszych zatrzymań. Sprawę prowadzi Centralne Biuro Śledcze i Prokuratura Rejonowa Wrocław – Fabryczna. 

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Uwolniona kobieta – zatrzymani podejrzani o uprowadzenie

Opis filmu: uprowadzenia, cbś, zmuszanie do prostytucji, agencje towarzyskie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uwolniona kobieta – zatrzymani podejrzani o uprowadzenie (format flv - rozmiar 8.02 MB)

Powrót na górę strony