Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za wzorową postawę

Data publikacji 09.04.2013

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Wojciech Ołdyński, doceniając właściwą postawę w czasie wolnym od służby, natychmiastową reakcję oraz niezwłoczne podjęcie działań, uroczyście wyróżnił i nagrodził dwóch policjantów wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji. Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego, który mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie spowodował zdarzenie drogowe, a następnie uciekał z jego miejsca.

Funkcjonariusze - asp. Wojciech Skorupski i st. sierż. Rafał Podgórski, 17 marca 2013 r., będąc w czasie wolnym od służby, przebywając w Brzegu, zauważyli jak kierujący busem marki Fiat Ducato uderzył w tył samochodu marki BMW, prawidłowo wykonującego manewr skrętu. Sprawca zdarzenia nie zatrzymał się i gwałtownie przyspieszając, zaczął oddalać się z miejsca. Funkcjonariusze po upewnieniu się, że kierującemu BMW nic się nie stało, ruszyli za sprawcą, informując jednocześnie dyżurnego Policji.

Wykorzystując chwilowe, ze względu na światła drogowe, zatrzymanie się pojazdu sprawcy, jeden z policjantów podbiegł do kierowcy przedstawiając się. Mężczyzna jednak gwałtownie zjechał na przeciwległy pas ruchu i omijając stojące na czerwonym świetle pojazdy, przejechał skrzyżowanie. Policjanci kontynuując działania, po chwili zatrzymali kierującego. Wcześniej mężczyzna próbował jeszcze blokować drzwi od wewnątrz i uruchomić ponownie silnik. Kierujący cały czas był agresywny. Próbował uciekać. Czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze, by wyciągnąć go z samochodu zmuszeni byli użyć chwytów obezwładniających.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przekazany patrolowi z komisariatu w Brzegu. W samochodzie mężczyzny, policjanci znaleźli broń palną. Okazało się też, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia. Obecnie policjanci z komendy w Brzegu prowadzą w tej sprawie postępowanie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony