Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dealerzy narkotyków zatrzymani

Data publikacji 09.04.2013

Zielonogórscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu trzech mieszkańców Czerwieńska i mieszkańca Sulechowa, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków z zamiarem ich sprzedawania. Wszyscy mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia – prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową oraz Wydziału Kryminalnego z KMP w Zielonej Górze zatrzymali w miniony piątek /5 kwietnia 2013 roku/ w Czerwieńsku trzech młodych mężczyzn.
 
Jeden z nich został zatrzymany w mieszkaniu, w którym policjanci znaleźli 344 tabletki extazy zapakowane w woreczki strunowe oraz 448 gram amfetaminy. Mężczyzna posiadał także wagę elektroniczną oraz opakowania z woreczkami strunowymi. Wartość czarnorynkowa znalezionych narkotyków to ponad 16,5 tysiąca złotych. Policjanci w czasie przesłuchania ustalili, że mężczyzna przywoził narkotyki z Holandii z zamiarem sprzedawania ich w naszym powiecie. Usłyszał zarzuty przywożenia na terytorium RP środków odurzających oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości takich środków. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.
 
Tego samego dnia dwaj inni mieszkańcy Czerwieńska zatrzymani zostali w samochodzie, którym jechali. W wyniku przeszukania pojazdu oraz mieszkań zatrzymanych policjanci znaleźli 140 tabletek extazy, 130 gram marihuany oraz 13 gram amfetaminy. Ich czarnorynkowa wartość to prawie 6 tys. złotych. Ci dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sprawcy przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia, prokurator również wobec nich zastosował dozór policyjny. 
 
 Natomiast w ubiegłą środę /3 kwietnia 2013 roku/ w Sulechowie policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali samochód, w którym znaleźli 3 woreczki foliowe z marihuaną. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli kolejne torby foliowe z suszem roślinnym oraz młynek do mielenia suszu, wagę elektroniczną, miarkę i woreczki strunowe. Znalezione ponad 31 gram marihuany ma czarnorynkową wartość ponad 900 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści. Przyznał się do winy, a Prokurator Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec niego dozór policyjny.
 
Za przywóz według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających - od 2 do 12 lat, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony