Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18-letni włamywacze w policyjnym areszcie

Data publikacji 09.04.2013

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 18-latków podejrzewanych o kradzież volkswagena golfa oraz liczne włamania do samochodów. Kryminalni ustalili, że w przestępczy proceder zamieszana jest również konkubina jednego z zatrzymanych, 18-letnia gdańszczanka. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Kilka dni temu na Zaspie został skradziony volkswagen golf. Sprawą zajęli się kryminalni z Przymorza. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, policjanci szybko ustalili, kto stoi za tą kradzieżą. Wczoraj funkcjonariusze z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową zatrzymali dwóch 18-letnich gdańszczan. W międzyczasie policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzionego golfa, którego sprawcy zaparkowali na jednej z ulic na Chełmie.

W trakcie dalszych czynności, kryminalni z komendy miejskiej ustalili, że młodzi gdańszczanie mają na swoim koncie jeszcze włamania do samochodów, m.in. na Chełmie. Jeszcze tego samego dnia odzyskali część skradzionych przedmiotów, które sprawcy zdążyli już spieniężyć w lombardach. W jednym z nich okazało się, że skradzione łupy sprzedała 18-letnia konkubina jednego ze sprawców.
Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony