Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska zastępcy szefa KGP

Data publikacji 09.04.2013

Minister Spraw Wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz na wniosek Komendanta Głównego Policji odwołał ze stanowiska nadinspektora Andrzeja Rokitę, zastępcę komendanta głównego, odpowiedzialnego w Policji za pion kryminalny.

Komendant Rokita dziś złożył raport do Komendanta Głównego Policji o zwolnienie go z dotychczas zajmowanego stanowiska. Swoją decyzję uzasadnił względami zdrowotnymi i osobistymi.

Jak powiedział nadinsp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji: „Nadinspektor Andrzej Rokita to doświadczony i bardzo dobry oficer. Będziemy starać się w przyszłości wykorzystywać jego wiedzę i doświadczenie".

Nadinsp. Andrzej Rokita służbę w Policji rozpoczął w 1991 r.; był m.in. zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego KWP w Krakowie. W latach 2000-2004 pracował jako wiceszef Komendy Powiatowej w Zakopanem, a od 2004 r. jako wiceszef wydziału narkotykowego w krakowskim wydziale Centralnego Biura Śledczego. W 2006 r. pełnił funkcje naczelnika w CBŚ w Katowicach, a następnie w Nowym Targu. W marcu 2007 r. został małopolskim komendantem policji.

KGP
 

Powrót na górę strony