Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo zatrzymane w związku z zabójstwem trzech noworodków. Ciała chłopców odnaleziono w zamrażalniku

Data publikacji 09.04.2013

Policjanci zatrzymali małżeństwo z Lubawy podejrzewane o zabójstwo trzech nowo narodzonych chłopców. Ciała noworodków funkcjonariusze odnaleźli w zamrażalniku w domu państwa D. sprawdzając informację o tym, że 41-latka mogła urodzić i sprzedać dziecko. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator, policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wspierana przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego z zakresu biologii i medycyny sądowej. Śledczy ustalają, kiedy kobieta urodziła dzieci, czy były one żywe i zdrowe oraz to dlaczego zmarły.

Dziś policjanci zatrzymali małżeństwo z Lubawy, w domu którego odnaleziono ciała trzech noworodków. Funkcjonariusze realizowali czynności sprawdzając informację o tym, że 41-letnia kobieta mogła urodzić i sprzedać dziecko. Podczas przeszukania mieszkania Lucyny D., w zamrażalniku, znaleziono ciała dzieci. Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, prokurator, eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie, biegły z zakresu medycyny sądowej. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady, ustalano i przesłuchiwano świadków. Kobieta oraz jej mąż zostali zatrzymani. Policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają, od kiedy dzieci nie żyją. Wstępnie do zabójstw mogło dojść na przestrzeni pięciu lat.

Ciała noworodków zostały zabezpieczone do dalszych badań, które mają wykazać, czy urodziły się one żywe i zdrowe oraz co było przyczyną ich śmierci.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony