Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano wytwórnię narkotyków

Data publikacji 28.09.2007

Dzisiaj ok. godz. 11:00 policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zlikwidowali wytwórnię narkotyków. Zatrzymano dwóch mężczyzn – 54-letniego chemika i 50-latka finansującego produkcję. Zabezpieczono też płynną amfetaminę, z której można by wytworzyć gotowy narkotyk o wartości pół miliona złotych.

Policjanci od pewnego czasu poszukiwali laboratorium, w którym zaopatrywali się handlarze z Polski i zza wschodniej granicy. Gdy ustalili jego łódzki adres, kilkunastu policjantów zorganizowało zasadzkę. Wpadli w nią dwaj mężczyźni: 50-letni mieszkaniec Łodzi finansujący produkcję narkotyków i 54-latek pełniący rolę organizatora i chemika. Obaj znani są łódzkiej Policji jako osoby związane z przestępczością narkotykową.

W wynajętym mieszkaniu przy ul. Podgórnej mężczyźni zmontowali cztery linie produkcyjne amfetaminy. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania produkcja szła pełną parą. Zabezpieczono wszystkie urządzenia służące do produkcji oraz odczynniki i prekursory do dalszej produkcji. Ponadto zabezpieczono 15 litrów płynnej amfetaminy, z której można wytworzyć około 20 kilogramów amfetaminy wysokiej jakości o czarnorynkowej wartości około 500 tys. zł. 

Sprawa jest w toku. Planowane są kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony