Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali auta pochodzące z kradzieży

Data publikacji 10.04.2013

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie odzyskali trzy skradzione z terenu Unii Europejskiej samochody. Wartość pojazdów szacowana jest na blisko 80.000 tys. zł. W jednym z kradzionych aut złodzieje w miejsce oryginalnego numeru VIN wstawili przerobiony. Popełnili jednak błąd, naniesiony przez nich ciąg licz i liter również widniał w systemie informacji jako pochodzący z kradzieży.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że trzej mieszkańcy powiatu lubelskiego mogą być właścicielami kradzionych samochodów. Jak wynikało z ustaleń, samochody te skradzione zostały z terenu Włoch, Belgii oraz Niemiec. Po dokładanej analizie zebranych informacji i dokumentów funkcjonariusze dotarli do właścicieli tych pojazdów.

Pierwszy z samochodów zabezpieczony został w na terenie gm. Głusk. Mercedes A-klasy o wartości 22 tys. skradziony został jeszcze w 2009 roku w Niemczech. Dzień później policjanci zabezpieczyli skradzionego tym razem z Włoch opla corsę.

Wczoraj ekspert z zakresu mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, w trzecim z zabezpieczonych pojazdów, dokonał ciekawego odkrycia.  W Toyocie Rav 4 widniały podwójne numery VIN. Na numery oryginalne zarejestrowane jako utracone, nałożona została tabliczka.  Złodzieje popełnili jednak błąd, naniesiony przez nich ciąg licz i liter również widniał w systemie informacji jako pochodzący z kradzieży.

Wartość trzech zabezpieczonych samochodów szacowana jest na blisko 80 tysięcy złotych. 

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony