Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odnaleźli zaginionego 3 – letniego Marcinka

Data publikacji 29.09.2007

Policjanci, strażacy, okoliczna ludność - ponad 70 osób uczestniczyło w poszukiwaniach 3 – letniego Marcinka. Chłopczyk zaginął wczoraj po południu z przydomowego podwórka. Zziębniętego i wyczerpanego odnaleźli w lesie dzielnicowi z Ropczyc. Chłopiec spał na swojej kurteczce. Dzięki błyskawicznej i sprawnie przeprowadzonej akcji nie doszło do tragedii.

O tym, że Marcin zniknął zaalarmowali policjantów wczoraj po godzinie 18.00 przerażeni rodzice, mieszkańcy Łączek Kucharskich. Przed godziną 17:00 chłopiec bawił się na podwórku koło domu. Potem zniknął. Rodzice przez blisko godzinę próbowali odnaleźć swojego 3 – letniego synka na własną rękę. Gdy jednak to nie przyniosło żadnych rezultatów, powiadomili o wszystkim Policję.

Błyskawicznie podjęto poszukiwania. Uczestniczyło w nich ponad 70 osób: policjanci, strażacy i okoliczna ludność. Przeszukano najbliższą okolicę i koryto pobliskiej rzeki. Było już ciemno (około 19:45), gdy patrol dzielnicowych z Ropczyc w odległości około 3 km od domu, odnalazł Marcinka. Przemoknięty i wyczerpany maluch spał w lesie. Leżał na swojej kurtce. W pobliżu funkcjonariusze odnaleźli jego buty, które przed zaśnięciem zdjął z nóg. Zziębniętego i mocno wystraszonego 3 – latka policjanci przekazali pod opiekę rodziców. Zbadał go również lekarz. Okazało się, że jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Powrót na górę strony