Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialne matki zatrzymane

Data publikacji 30.09.2007

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 28 – letnią matkę. Kobieta opiekowała się swoją 7 – miesięczną córką mając 2,2 promile alkoholu we krwi. Inną nieodpowiedzialną matkę zatrzymali funkcjonariusze z warszawskiego Śródmieścia. 22 - letnia Marta B. mając prawie 2 promile alkoholu we krwi nie była w stanie zająć się swoją 1,5 roczną córką. Jedną z dziewczynek zaopiekowała się babcia, druga znalazła schronienie w domu małego dziecka. O losie pijanych matek zadecyduje sąd.

Dzisiaj w nocy oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odebrał telefon od kobiety z prośbą o interwencję. Na miejsce wysłany został patrol. W jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki policjanci zastali dwie kobiety oraz 7 - miesięczną dziewczynkę. Jedna z kobiet oświadczyła, że jest matką dziecka i chce żeby jej córka została zabrana do domu dziecka. Kobieta przebadana został na zawartość alkoholu. Jak się okazało była pijania i miała ponad 2,2 promila alkoholu we krwi. Druga - siostra 28 – latki, również była nietrzeźwa. Dziewczynką zaopiekowała się babcia.

Kobieta może odpowiadać za narażenia dziecka na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż przed godziną 17.00 policjanci ze śródmiejskiej patrolówki wezwani zostali na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Elektoralnej. Na miejscu okazało się, że mieszkająca tam kobieta jest kompletnie pijana i nie jest w stanie zaopiekować się swoją 1,5 roczną córeczką. 22 – letnia Marta B., mająca około 2 promile alkoholu we krwi, była bardzo agresywna i nie szczędziła funkcjonariuszom obraźliwych i wulgarnych słów. Policjanci zatrzymali kobietę i przewieźli do izby wytrzeźwień. Jej córeczka znalazła opiekę w domu małego dziecka.

Nie jest to pierwszy przypadek interwencji policjantów w tym domu. Tym razem oprócz sądu rodzinnego sprawą zajmie się również sąd karny. Kobieta usłyszy dodatkowo zarzut znieważenia policjantów.

Powrót na górę strony