Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Chełmie

Data publikacji 30.09.2007

5-letnia dziewczynka została wciągnięta do maszyny przez wałek niezabezpieczonego przekaźnika mocy łączący napęd rozrzutnika z ciągnikiem rolniczym. Dziecko zmarło w drodze do szpitala. Ojciec dziewczynki, który w tym momencie reperował maszynę miał ponad promil alkoholu we krwi. Niewykluczone, że odpowie on za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka.

Do tego tragicznego wypadku doszło wczoraj na jednej z posesji w gminie Kamień w powiecie chełmskim. Do maszyny rolniczej przez wałek niezabezpieczonego przekaźnika mocy łączący napęd rozrzutnika z ciągnikiem rolniczym, wciągnięta została 5 – letnia dziewczynka. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. Niestety obrażenia, jakie odniosła dziewczynka okazały się na tyle rozległe, że dziecko zmarło w drodze do szpitala. Jej ojciec, który w tym momencie naprawiał uszkodzone urządzenie, miał ponad promil alkoholu we krwi.

Mężczyzna został zatrzymany. Niewykluczone, że odpowie on za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

W okresie wakacji na luelszczyźnie doszło do dwóch równie tragicznych wypadków z udziałem dzieci. Na początku lipca w powiecie krasnostawskim 8-letnia dziewczynka spadła z drzewa wprost na rolniczą maszynę tzw. słoneczko. Dziecko z obrażeniami ciała przetransportowane zostało śmigłowcem do szpitala. Obrażenia były na tyle rozległe, że mimo pomocy lekarskiej dziewczynka zmarła.
Z kolei pod koniec lipca do innej tragedii doszło w powiecie biłgorajskim. Niespełna 6-letni chłopczyk został uderzony częścią pługa, którym kierował jego ojciec. Po trwającej prawie godzinę akcji reanimacyjnej chłopczyk zmarł.

Policja apeluje!
Apelujemy do rodziców i opiekunów o zwracanie większej uwagi na to gdzie przebywają nasze pociechy, co robią i na czym polega ich zabawa. Pamiętajmy, że miejsce zabaw powinno być bezpieczne, położone z dala od dróg, nawet najmniejszych zbiorników wodnych, maszyn i niebezpiecznych urządzeń. Zorganizujmy dzieciom czas tak by się nie nudziły. Ciekawe otaczającego świata nie zdają sobie sprawy z grożących im niebezpieczeństw.
Powrót na górę strony