Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie pijane matki

Data publikacji 12.04.2013

Białostoccy policjanci zatrzymali dwie pijane matki, które opiekowały się czwórką dzieci w wieku od 4 miesięcy do 8 lat. Dzieci trafiły pod opiekę swoich ojców, a kobiety do izby wytrzeźwień. Teraz 30 i 40-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dzisiaj po godzinie 3.00 nad ranem dyżurny białostockiej Policji otrzymał zgłoszenie o dwóch pijanych kobietach, które w jednym z domów na osiedlu Skorupy spożywają wspólnie alkohol i w takim stanie opiekują się czwórką swoich dzieci w wieku od 4 miesięcy do 8 lat.

Mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku natychmiast pojechali na miejsce. Tam zastali kompletnie pijaną 40 i 30-latkę, badanie alkomatem wykazało u nich po blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 30-latka opiekowała się swoimi dziećmi w wieku 8 miesięcy, 6 i 8 lat. Jak się okazało w odwiedziny przyszła do niej 40-letnia znajoma ze swoim 4-miesięcznym dzieckiem.

Kobiety wspólnie spożywały alkohol. W pomieszczeniu, w którym siedziały, na stole stały puste butelki po wódce. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zbadała przebywające w domu dzieci. Troje dzieci młodszej kobiety trafiło pod opiekę jej konkubenta, tak jak 4 miesięczne niemowlę, którym zaopiekował się konkubent 40-latki.

Podczas podejmowanej przez policjantów interwencji pijane matki zaczęły zachowywać się bardzo agresywnie, nie wykonywały wydawanych przez mundurowych poleceń w związku z czym zostały przewiezione do izby wytrzeźwień. Teraz 30 i 40-latka za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony