Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem ciężarną

Data publikacji 12.04.2013

20-letni piotrkowianin zadał nożem kilkanaście ciosów 34-letniej kobiecie. Pokrzywdzona z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 20-latkowi grozi kara do 25 lat więzienia. Podejrzany o usiłowanie zabójstwa decyzją Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia 2013 roku około godziny 5.00 nad ranem w mieszkaniu na Osiedlu Wyzwolenia w Piotrkowie. Policjanci ustalili, że 20-latek po pracy do późnego wieczora pił alkohol. 10 kwietnia po północy na ulicy Sulejowskiej spotkał się ze swoim 42-letnim ojcem. Mężczyźni wypili wspólnie kolejne piwa. Kiedy wracali nad ranem do domu, 42-latek żalił się synowi na kłótnie z konkubiną. Do domu nie weszli jednak razem. Ojciec poszedł z psem na spacer, a syn sam wszedł do mieszkania.

W domu doszło do kłótni pomiędzy nim, a konkubiną ojca. W pewnym momencie młody człowiek chwycił nóż i zadał kilkanaście ciosów kobiecie. Gdy po chwili ojciec wszedł do domu, zobaczył leżącą na łóżku w pokoju zakrwawioną 34-latkę, a obok niej stojącego syna. 42-latek natychmiast wezwał policję i pogotowie. Ciężko ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Okazało się, że jest w trzecim miesiącu ciąży. W tym czasie syn uciekł z mieszkania. Policjanci już po kilku minutach zatrzymali sprawcę, który nie zdołał nawet opuścić osiedla. Okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

11 kwietnia obydwaj mężczyźni trafili przed oblicze prokuratora. 42-latek po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony. 20-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim podjął decyzję o aresztowaniu 20-letniego mężczyzny na trzy miesiące.

(KWP w Łodzi / mj)
 

Powrót na górę strony