Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone narkotyki

Data publikacji 12.04.2013

Ponad pół kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 20 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z Łomży i Białegostoku. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali także dwóch młodych mężczyzn. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także za udzielanie innej osobie takich środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, współdziałając z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w miejscowości Podgórze (pow. łomżyński) zatrzymali do kontroli vw golfa. Autem podróżował 25-letni mieszkaniec Grajewa. W pewnym momencie, w trakcie kontroli, funkcjonariusze dostrzegli jak zza rozpiętej kurtki kierowcy wypadło zawiniątko z białym proszkiem. Okazało się, że była to amfetamina o wadze przeszło 530 gramów.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśniający okoliczności zdarzenia mundurowi z Łomży szybko też ustalili, że narkotyki pochodziły od 21-letniego mieszkańca Zambrowa - ten został już po kilku godzinach zatrzymany w Łomży. W jego przeszukanym mieszkaniu policjanci odnaleźli kolejnych 10 gramów amfetaminy i podobną ilość marihuany. Również on trafił do policyjnego aresztu.

W sumie w ręce współdziałających funkcjonariuszy wpadły narkotyki o czarnorynkowej wartości sięgającej około 20 tysięcy złotych. Dzisiaj obaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Łomży.  Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także za udzielanie innej osobie takich środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Szczegóły przestępczej działalności obu zatrzymanych wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony