Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili nielegalne papierosy

Data publikacji 30.09.2007

Warmińsko-mazurscy policjanci zabezpieczyli ponad 20 tysięcy paczek nielegalnych papierosów. Najpierw w Nidzicy w ręce funkcjonariuszy wpadł mieszkaniec Kętrzyna, który przewoził nielegalny towar. Kilka godzin później, po policyjnym pościgu do aresztu trafił mieszkaniec powiatu bartoszyckiego. Za przewożenie wyrobów bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 Wszystko zaczęło się od zatrzymania przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Nidzicy kierowcy dostawczego Peugeota. Funkcjonariusze mieli informację, że 31-letni Adam Ch. z Kętrzyna może przewozić papierosy.

Pies celników natychmiast odnalazł nielegalny ładunek. Pod skrzynią ładunkową, w specjalnie skonstruowanej skrytce, funkcjonariusze znaleźli 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany stwierdził, że kupił towar na bartoszyckim targowisku na swój własny użytek.
Papierosy o szacunkowej wartości 53 tysięcy złotych zabezpieczono. Szacuje się, że mieszkaniec Kętrzyna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości około 150 tysięcy złotych.

Tego samego dnia około godziny 20.00 na trasie Tolniki Wielkie - Żegoty lidzbarscy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę Mercedesa Benz. Mężczyzna nie reagował jednak ani na sygnały świetlne ani dźwiękowe i mocniej nacisnął pedał gazu. Podczas ucieczki, aby utrudnić pościg, kierowca kilkakrotnie zmuszał jadące z przeciwka auta do zjazdu na pobocze, ścinał zakręty, jechał lewym pasem.
Po kilkunastu minutach na drodze Ustniki – Wójtówko Mariusz Sz. został zatrzymany. Szybko okazało się, dlaczego 24-latek spod Bartoszyc chciał uniknąć policyjnej kontroli. Cały samochód załadowany był nielegalnymi papierosami. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 tysięcy paczek.
Policjanci wyjaśniają, skąd 24-latek miał takie ilości papierosów i komu miał je dostarczyć.

Za przewożenie wyrobów bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Przechwycili nielegalne papierosy
  • Przechwycili nielegalne papierosy
Powrót na górę strony