Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalscy policjanci ujawnili blisko 800 gramów narkotyków

Data publikacji 12.04.2013

Trzy osoby zatrzymane przez suwalskich policjantów odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków odurzających. W tym gronie znalazł się 25-letni mieszkaniec Suwałk, u którego ujawniono ponad 700 gramów marihuany i blisko 80 gramów amfetaminy. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowe popołudnie do jednego z mieszkań w centrum miasta wkroczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Z ustaleń policjantów wynikało, że przebywający tam 25-letni mężczyzna może posiadać środki odurzające i psychotropowe.

Podczas przeszukania najpierw wynajmowanego mieszkania a później miejsca zameldowania mężczyzny, w którym brali udział funkcjonariusze Izby Celnej z psem do wyszukiwania zapachów narkotyków, policjanci ujawnili łącznie ponad 700 gramów suszu roślinnego marihuany oraz blisko 79 gramów ukrytej w zamrażalniku substancji psychotropowej. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Narkotyki spakowane były głównie w torby foliowe i najprawdopodobniej czekały na ważenie i sprzedaż. Do tego służyć miała odnaleziona waga i młynek.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego popołudnia suwalscy policjanci przeszukali również inne mieszkania na terenie Suwałk. W jednym z nich, zajmowanym przez 27-latkę, policjanci ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny marihuany o wadze ponad 0,8 grama oraz sadzonki konopi indyjskich. W innym, zamieszkiwanym z kolei przez 23-latka funkcjonariusze ujawnili także marihuanę o wadze blisko 0,83 grama.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.46 MB)

Powrót na górę strony