Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł przesyłki z samochodów firm kurierskich

Data publikacji 12.04.2013

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 21-latka podejrzanego o okradanie pracowników firm kurierskich. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty włamań i kradzieży, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy zatrzymany ma na swoim koncie inne przestępstwa.

Pierwsza informacja o kradzieży wpłynęła do komisariatu na Szwederowie pod koniec marca. Przedstawiciel firmy kurierskiej zgłosił, że w niewyjaśnionych okolicznościach skradziono mu dwie paczki. Z relacji doręczyciela wynikało, że po dostarczeniu wszystkich przesyłek, które były w samochodzie, stwierdził brak dwóch paczek. W kolejnych dniach policjanci otrzymali podobne zgłoszenia od innych pracowników firm kurierskich. Łącznie skradzionych zostało 11 przesyłek wartości ponad 5000 złotych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni. Poczynione przez nich ustalenia pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego. Jak się okazało, mężczyzna przypadkowo wybierał swoje ofiary. Sprawca jeździł za kurierem i wykorzystując moment, gdy doręczyciel opuszczał pojazd, kradł przesyłki z samochodu.

Wczoraj (11.04.13) rano policjanci zatrzymali zaskoczonego 21-latka w jego mieszkaniu. Mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie usłyszał cztery zarzuty włamań i kradzieży. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia. Teraz funkcjonariusze ustalają czy zatrzymany ma na swoim koncie inne przestępstwa.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony