Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ustalili i zatrzymali podejrzanych o napady na sklepy

Data publikacji 12.04.2013

Ostródzcy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych o dwa rozboje. 18-latek i jego 26-letni “wspólnik” grożąc atrapą broni ekspedientkom, próbowali zabrać z dwóch sklepów na terenie Ostródy pieniądze. Właściwa postawa sprzedawczyń spłoszyła napastników. Mężczyźni, którzy nie byli wcześniej karani, trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca br. ostródzcy policjanci zostali poinformowani o tym, że w dwóch sklepach na terenie miasta, nieznani mężczyźni grożąc bronią próbowali ukraść pieniądze. Oba zdarzenia miały miejsce tego samego dnia, pierwsze około godziny 15.40, a drugie po godzinie 16.00. Ich przebiegł był bardzo podobny. Do sklepu wchodził mężczyzna i trzymając w ręku przedmiot przypominający pistolet żądał od sprzedawcy pieniędzy. W obu przypadkach pracownice sklepu swoją postawą spłoszyły sprawcę.

Policjanci zbierając materiał dowodowy w tej sprawie, przeprowadzili oględziny miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady oraz monitoring, przesłuchiwali świadków, typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. W rezultacie ustalili podejrzanych o rozboje.

10 kwietnia br. Paweł K. i Łukasz M. zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W mieszkaniu Pawła K. policjanci odnaleźli również atrapę pistoletu, którym mężczyźni posługiwali się podczas napadów.

Teraz Paweł K. i Łukasz M.  ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem. Dzisiaj wpłynął do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu.

Kodeks Karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony