Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy podpaleń w rękach policjantów

Data publikacji 12.04.2013

Elbląscy kryminalni pracujący nad sprawą podpaleń ze stycznia 2008 roku zatrzymali dwóch podejrzanych o podpalenie budynku gospodarczego oraz kilku samochodów na terenie Elbląga. Mężczyźni swoim zachowaniem spowodowali straty przekraczające 250 tysięcy złotych. Teraz staną przed sądem. Za podpalenia może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W styczniu 2008 na terenie Elbląga i w jego okolicach doszło do kilku podpaleń. Pracujący nad tą sprawą policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił zatrzymać dwóch podejrzanych: 27-letniego Damiana Ż. oraz jego o rok młodszego kolegę Grzegorza S. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzeń, jakie miały miejsce tamtej nocy. Będący najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków mężczyźni, wracali z dyskoteki w Nowakowie. W pewnym momencie weszli do jednego z przydrożnych budynków gospodarczych w okolicach Rubna i zaprószyli tam ogień. Sprawcy zabrali stamtąd odrdzewiacz w spray`u, który posłużył im najprawdopodobniej do podpalenia napotkanych na ich drodze aut.  Straty jakie spowodowali mężczyźni przekroczyły 250 tysięcy złotych.

Kryminalni przedstawili zarzuty Damianowi Ż. oraz Grzegorzowi S., do których ci się przyznali. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za podpalenia może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony