Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego zatrucia dziecka

Data publikacji 30.09.2007

Policjanci z Poznania wyjaśniają okoliczności śmierci 14 – miesięcznego chłopca. Jego rodzice, babcia i jej znajomy z objawami zatrucia trafili do szpitala. Do wyjaśnienia zatrzymany został mężczyzna, który przeprowadził w domu dezynsekcję.

Dzisiaj rano lekarz jednego ze szpitali w Poznaniu zawiadomił oficera dyżurnego Policji o tym, że do szpitala z objawami zatrucia trafił 14 – miesięczny chłopiec. Mimo udzielonej pomocy lekarskiej dziecko zmarło.

Policjanci ustalili, że wczoraj w domu jednorodzinnym w Luboniu, skąd zabrano chłopca do szpitala, została przeprowadzona dezynsekcja. Wykorzystano do tego substancje chemiczne.
Dzisiaj przed południem funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia mężczyznę, który wykonywał to zlecenie. Zabezpieczono dokumentację i różne chemikalia, które miał u siebie w domu.

Teraz policjanci ustalają czy mężczyzna posiadał wymagane zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności i używanie środków chemicznych oraz czy podczas przeprowadzania dezynsekcji zachowane były wszelkie procedury bezpieczeństwa.
Powrót na górę strony