Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali fałszywe bilety

Data publikacji 12.04.2013

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę dwóch kierowców z firmy przewozowej, którzy sprzedając bilety za przejazd oszukali swoją firmę na kwotę 10 tys. złotych. Do swego procederu wykorzystywali ukradzioną kasę fiskalną.

Jedna z firm przewozowych złożyła zawiadomienie o przestępstwie, ponieważ podejrzewała dwóch kierowców jeżdżących tym samym autobusem, iż dochody z biletów zatrzymują dla siebie. Proceder trwał przez pewien czas i straty z biletów sprzedawanych na ich trasach przejazdu wyniosły 10 tys. złotych.

Policjanci wspólnie z przedstawicielem firmy zatrzymali autobus powracający z długiej trasy i przeszukali go. W pojeździe znajdowały się dwie kasy fiskalne – legalna oraz ukradziona przez sprawców z innego autobusu. To właśnie posługując się tą nielegalną kasą dokonywali swego procederu. Brali od pasażerów pieniądze za przejazd, wydawali im dokładnie takie bilety jak zwykle. Utarg natomiast zabierali do swojej kieszeni.

Obydwaj kierowcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty oszustwa. Przyznali się do winy i zadeklarowali, że dobrowolnie poddadzą się karze.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)
 

Powrót na górę strony