Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponownie uderzyli w handel podróbkami

Data publikacji 12.04.2013

Kolejny raz specjaliści do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Północ uderzyli w handel podróbkami. Policjanci zabezpieczyli towar, który szacuje się na wartość obrotową ponad 85.000 zł. Wyroby okazały się podróbkami, bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Obywatelka Wietnamu usłyszała już zarzut wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Północnoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zwrócili uwagę na produkty, które oferowała do sprzedaży 37-letnia obywatelka Wietnamu. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu zawartości pudełek, w których znajdowały się buty, okazało się, że te artykuły sprzedawane przez kobietę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży obuwie nie miało wiele wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości obrotowej ponad 85.000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielka usłyszała zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.59 MB)

Powrót na górę strony