Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 12.04.2013

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych w sześciu placówkach handlowych ujawnili i zabezpieczyli przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi. Straty właścicieli znaków i oprogramowania oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych. Właścicielom sklepów grożą kary grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W miniony czwartek (11 kwietnia) funkcjonariusze wydziału kryminalnego oleskiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali targowisko oraz placówki handlowe w Dobrodzieniu i Praszce. W policyjnych działaniach uczestniczył również specjalista z kancelarii prawnej reprezentującej prawa pokrzywdzonych.

W trakcie prowadzonych działań w sześciu skontrolowanych placówkach funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli akcesoria samochodowe oraz odzież dziecięcą z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. W jednej z placówek zabezpieczono również laptop oraz dysk twardy komputera PC najprawdopodobniej z nielegalnie zwielokrotnionym i zainstalowanym oprogramowaniem komputerowym. Przedstawiciel pokrzywdzonych oszacował straty poniesione przez właścicieli znaków i programów komputerowych na kwotę blisko 30 tysięcy złotych.

Sprzedaż towarów z podrobionymi znakami towarowymi zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (np. wykorzystania w działalności gospodarczej) dopuszcza się przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony