Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie wycinali drzewa

Data publikacji 13.04.2013

Policjanci z powiatu ząbkowickiego wspólnie ze Strażą Rybacką ustalili i zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie wycinali drzewa. Funkcjonariusze na posesjach podejrzanych ujawnili kilkanaście metrów sześciennych skradzionego drewna.Nielegalna wycinka drzew z miejsc, które nie są lasami oraz ich zabór traktowane jest jako kradzież i grozi za to do 5 lat więzienia.

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej ustalili i zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie wycinali drzewa. 11 kwietnia funkcjonariusze Straży Rybackiej zauważyli, że na terenie starorzecza Nysy Kłodzkiej mężczyźni wycinają drzewa. Okazało się, że nie wszyscy maja na to odpowiednie zezwolenia. Po poinformowaniu policjantów wspólnie sprawdzili miejsce zamieszkania dwóch z nich. U jednego z nich funkcjonariusze znaleźli ponad 10 metrów sześciennych drzewa a u drugiego ponad 4 metry sześcienne. Wycięte drewno zostało wycenione na kwotę ponad 2.000 złotych – było to kilkaset sztuk drzewek. Jak ustalili policjanci wycinających drzewa było kilku mężczyzn, ich zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Zatrzymani wyjaśniali policjantom, że widzieli innych przy wycince więc również postanowili naciąć dla siebie trochę drewna. Po wykonaniu czynności mężczyźni wrócili do domów.

Po zebraniu wszystkich dowodów w sprawie mężczyznom zostaną postawione zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KWP Wrocław

Powrót na górę strony