Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie zatrzymał podejrzanego o kradzież rozbójniczą

Data publikacji 16.04.2013

Funkcjonariusz z Malborka w czasie wolnym od służby jadąc samochodem zauważył jak w jednym z supermarketów mężczyzna szarpie się z kobietą. Po chwili kobieta upadła a sprawca wybiegł ze sklepu i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjant zatrzymał 24-latka. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież rozbójniczą zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 22:40 w jednym z supermarketów na terenie miasta doszło do kradzieży rozbójniczej. Młody mężczyzna wszedł do sklepu i ukradł artykuły chemiczne. W chwili gdy kobieta pracująca w sklepie usiłowała ująć sprawcę kradzieży, mężczyzna zaczął się z nią szarpać. W trakcie szamotaniny kobieta uderzyła o framugę drzwi i upadła. Całe zdarzenie widział będącuy na urlopie policjant, który tamtędy przejeżdżał. Funkcjonariusz zatrzymał samochód i rzucił się w pogoń za uciekającym mężczyzną. Po krótkim pościgu zatrzymał 24-latka i doprowadził go do sklepu. Odzyskał również skradzione chwilę wcześniej artykuły, które mężczyzna schował pod bluzą. 

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator postanowił o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony