Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napad na jubilera aresztowany

Data publikacji 16.04.2013

Sąd Rejonowy w Ełku aresztował na trzy miesiące podejrzanego o napad na jubilera. Krzysztof K. wcześniej został zatrzymany przez policjantów, którzy odzyskali także część skradzionej przez sprawcę biżuterii. Za rozbój zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ełccy kryminalni przez tydzień pracowali nad rozwiązaniem sprawy napadu na sklep jubilerski, do którego doszło 5 kwietnia bieżącego roku w centrum Ełku. Tego dnia około 11:00 do sklepu wszedł mężczyzna, który najpierw obezwładnił i skrępował ekspedientkę, a następnie ukradł ze sklepu biżuterię.

Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu przestępstwa pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, zabezpieczono ślady, przesłuchiwano świadków, szczegółowo przeglądano zapisy monitoringu. Funkcjonariusze wiedząc, jakim autem mógł odjechać sprawca, przekazali tę informację do powiatów ościennych, patrole również drobiazgowo przeczesywały miasto. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali część skradzionej biżuterii. 32-letni  mieszkaniec Gołdapi usłyszał już zarzuty. Przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

Mężczyzna jest znany policji. Był już w przeszłości karany za rozboje i kradzieże z włamaniem. Sąd Rejonowy w Ełku przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony