Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wyłudzenie kredytu

Data publikacji 16.04.2013

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu jaworskiego, podejrzanemu o oszustwo kredytowe. 24-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym jak wyłudził 10 tys. złotych pożyczki w jednej z kas oszczędnościowych na terenie miasta. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, mężczyzna odpowie przed sądem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna - posługując się sfałszowanym dokumentem - wyłudził kredyt w jednej z kas oszczędnościowych na terenie miasta. Podejrzany nielegalnie zdobył 10 tys. złotych po tym jak przedłożył dokumenty potwierdzające jego zatrudnienie w jednej z jaworskich firm. Po sprawdzeniu okazało się, że 24–latek nigdy tam nie pracował.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Obecnie funkcjonariusze ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie podobnych przestępstw na szkodę innych placówek kredytowych, a także czy działał sam. Za czyn, o który jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony