Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę i mężczyznę przed zaczadzeniem

Data publikacji 16.04.2013

W sobotę po godzinie 20.00 policjanci z Karsina uratowali przed zaczadzeniem dwie osoby z jednego z domów w Wielu. Kobieta z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala.

Policjanci z Krasina podczas patrolowania miejscowości Wiele, na jednej z ulic zauważyli wydobywające się kłęby dymu z mieszkania w jednym z budynków. Natychmiast powiadomili straż pożarną i weszli do zadymionego domu. Po wejściu na piętro, przy praktycznie zerowej widoczności i gryzącym dymie, zauważyli kobietę, którą natychmiast wyprowadzili na zewnątrz. Mieszkanka powiedziała policjantom, że w budynku znajduje się jej znajomy, który jest niesłyszący. Jeden z funkcjonariuszy został z kobietą, ponieważ miała duże trudności z oddychaniem, a drugi wszedł do budynku, szukając mężczyzny. Po przeszukaniu kilku pomieszczeń funkcjonariusz wycofał się na zewnątrz, ponieważ dym utrudniał mu oddychanie. Pomimo to policjant ponowił próbę i jeszcze raz wszedł do domu. Na klatce schodowej prowadzącej na piętro znalazł mężczyznę i wyprowadził go z zadymionego budynku.

Strażacy po przybyciu na miejsce natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Uskarżającą się na problemy z oddychaniem kobietę załoga karetki pogotowia zabrała do szpitala.

(KWP w Gdańsku / mg)
 
 

Powrót na górę strony