Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za nawoływanie do nienawiści

Data publikacji 16.04.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez wpisy zamieszczone na jednym z portali internetowych. Funkcjonariusze w tej sprawie zabezpieczyli również komputery służące do dokonania tych wpisów.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu  zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Jak ustalili policjanci, sprawcy na jednym z portali internetowych zamieścili wpisy nawołujące do nienawiści wobec obywateli Rumunii przebywających w rejonie wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. Policjanci szybko ustalili osoby odpowiedzialne za dokonanie tych wpisów.

Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia w wieku 26 i 31 lat. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli komputery służące do popełnienia przestępstwa. Po przedstawieniu zatrzymanym zarzutów prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Przypomnijmy, że w świetle Kodeksu Karnego:
 
Kto publicznie nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony