Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja inauguracyjna Kameralne Lato

Data publikacji 16.04.2013

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu jest jednym z współorganizatorów tegorocznej szóstej już edycji ogólnopolskich spotkań filmowych „Kameralne Lato Radom 2013”, które odbędą się w czerwcu. Gościem specjalnym dzisiejszej konferencji inaugurującej projekt filmowy była aktorka Anna Mucha – ambasadorka Festiwalu.

Festiwal "Kameralne Lato” na dobre zadomowił się już w Radomiu. W tym roku będzie to już szósta edycja tego projektu filmowego dla młodych twórców. Jest to jedna z największych cyklicznych imprez filmowych w kraju, na której prezentowane są polskie filmy, w tym krótkometrażowe. Od początku festiwalu jego częścią integralną są warsztaty filmowe, w czasie których młodzi twórcy pod okiem znanych aktorów, reżyserów, operatorów przechodzą pełną drogę realizacji filmów: od scenariusza, przez montaż, aż do uroczystej prezentacji filmu fabularnego.

W tym roku współorganizatorem festiwalu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, a patronatem honorowym imprezę objął m.in. nadinsp. Marek Działoszyński – Komendant Główny Policji. Mazowieccy policjanci będą angażować się w czasie całego filmu w prace młodych twórców i razem z nimi starać się przekazać wartości prewencyjne w realizowanych przez nich produkcjach filmowych.

Tegoroczny festiwal będzie trwał od 16 do 22 czerwca 2013 roku. Organizatorzy festiwalu wprowadzili także oficjalną nazwę nagrody filmowej - Złoty Łucznik. Statuetka, nawiązująca do znanego pomnika stojącego na skwerze w centrum Radomia, stanie się symbolem tegorocznego festiwalu i nagrodą, przyznawaną młodym twórcom za osiągnięcia artystyczne i filmowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.kameralnelato.filmforum.pl/ 

(KWP w Radomiu / mj)    

Powrót na górę strony