Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Butlą gazową chciał wysadzić kamienicę

Data publikacji 16.04.2013

Dzięki czujności mieszkanki kamienicy przy ul. Kopernika w Pabianicach oraz szybkiej interwencji policjantów, udało się zapobiec tragedii. Sąsiad-desperat zamierzał 11-kilogramową butlą gazową wysadzić budynek. Na szczęście ewakuowanym w porę lokatorom nic się nie stało, a obezwładniony przez mundurowych 58-latek trafił do policyjnego aresztu.

W nocy z 15 na 16 kwietnia 2013 mieszkankę jednej z kamienic przy ul. Kopernika obudziły dochodzące z mieszkania sąsiada głośne odgłosy. Kiedy wyszła na korytarz i poczuła woń ulatniającego się gazu, zaczęła pukać do drzwi zakłócającego ciszę nocną sąsiada. Ten jednak nie chciał jej wpuścić do środka i przez zamknięte drzwi zagroził, że przy pomocy butli gazowej wysadzi cały budynek. Przerażona zamiarami desperata kobieta natychmiast obudziła śpiących lokatorów, którzy wyszli przed kamienicę. W sumie ewakuowało się 24 lokatorów.

Przybyłym na miejsce policjantom desperat również nie otworzył drzwi. Mundurowi nie zwlekając ani chwili poprosili strażaków o pomoc przy ich wyważeniu. W mieszkaniu policjanci zastali mężczyznę trzymającego w jednej ręce siekierę, a w drugiej zapalniczkę. Obok niego stała uszkodzona, 11-kilogramowa butla gazowa. Kiedy z siekierą w dłoni ruszył w kierunku stróżów prawa, został natychmiast obezwładniony. Wówczas strażacy mogli zabezpieczyć butlę i zmierzyć stężenie gazu w pomieszczeniach.

Po przewietrzeniu budynku, lokatorzy bezpiecznie wrócili do swoich mieszkań. 58-letni sprawca nocnego zajścia, będąc w stanie po spożyciu alkoholu trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy prokuratorskie zarzuty stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu mieszkańców kamienicy.

(KWP w Łodzi / pt)

Powrót na górę strony