Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zabić człowieka, potem strzelał do policjantów

Data publikacji 17.04.2013

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 29-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Podczas zatrzymywania przez policjantów mężczyzna strzelił w powietrze, a następnie próbował oddać strzały w kierunku interweniujących funkcjonariuszy. Ci jednak obezwładnili go i odebrali mu broń. Mężczyzna był pijany. Trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, późno w nocy. Z ustaleń policjantów wynika, że w jednym z mieszkań przy ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli odbywała się libacja alkoholowa. W pewnym momencie, jeden z uczestników wyciągnął broń i strzelił w brzuch 29-letniemu mieszkańcowi Stalowej Woli, a następnie uciekł z mieszkania. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci ustalili, kim jest sprawca postrzelenia, a także jego rysopis i ubiór  i natychmiast przystąpili do jego poszukiwań.

Już kilkanaście minut później, około godz. 23.20, jeden z patroli na ulicy Ofiar Katynia zauważył podejrzanego mężczyznę. Policjanci przystąpili do jego zatrzymania. W trakcie działań mężczyzna strzelił w powietrze, a następnie próbował strzelać w kierunku policjantów, jednak pistolet nie wypalił. Funkcjonariusze oddali dwa strzały ostrzegawcze, a następnie obezwładnili mężczyznę i odebrali mu broń. Okazało się, że jest to 65-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

W tej sprawie zatrzymane zostały jeszcze trzy osoby, które były uczestnikami imprezy. To dwie kobiety i mężczyzna, wszyscy ze Stalowej Woli. Osoby te były pijane. Zatrzymany 60-letni mężczyzna miał 2,41 promila, 28-letnia kobieta miała 3,57 promila, a 33-latka 4,55 promila alkoholu w organizmie.

Natychmiast po zatrzymaniu osób biorących udział w alkoholowej libacji, podczas której doszło do postrzelenia mężczyzny do pracy przystąpili policyjni eksperci, którzy zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, a także narzędzie zbrodni i amunicję do broni palnej.

Śledczy zajęli się również ustalaniem okoliczności towarzyszących przestępstwu, motywów działania sprawcy i ewentualnego udziału w przestępstwie innych osób.

W wyniku zebranego przez prokuratorów i policjantów materiału dowodowego wczoraj 65-letni mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 29-letniego mężczyzny, zarzut usiłowania zabójstwa interweniujących policjantów oraz zarzut nielegalnego posiadania broni. Prokuratura wystąpiła o jego tymczasowe aresztowanie.

Za te przestępstwa 65-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony