Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawiał nieważne zaświadczenia lekarskie

Data publikacji 17.04.2013

Ostrowscy kryminalni zatrzymali lekarza podejrzanego o wystawianie zaświadczeń lekarskich, do wystawiania których nie posiadał uprawnień. Były to zaświadczenia dla kierowców zawodowych, które wydawać mogą jedynie lekarze medycyny pracy. Mężczyzna posługiwał się przy tym pieczątkami innych lekarzy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu ostrowscy policjanci po otrzymaniu sygnału, że jeden z miejscowych lekarzy może dopuszczać się przestępstwa, przeszukali miejsce pracy i zamieszkania 60-latka. Funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt pieczątek, w tym również lekarzy medycyny pracy z terenu pięciu powiatów. Każda pieczątka wystawiona była na nazwisko innego lekarza.

Kryminalni ustalili, że 60-latek, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, mógł w ten sposób fałszować zaświadczenia od dłuższego czasu. Obecnie policjanci wraz z miejscowymi prokuratorami ustalają skalę procederu.

W tej sprawie śledczy przedstawili zarzuty fałszowania dokumentu, za co grozi do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Prowadzący postępowanie nie wykluczają przedstawienia mężczyźnie dalszych zarzutów.

(KWP w Radomiu / mj)    

Powrót na górę strony