Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić prawie ćwierć miliona złotych

Data publikacji 17.04.2013

Kolejna osoba, która wyłudziła kredyt na prawie 100 tys. złotych oraz usiłowała wyłudzić kolejny trafiła w ręce mokotowskich funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 57-letni Zbigniew I. został zatrzymany po wyjściu z banku, gdzie próbował uzyskać ok. 60 tys. złotych, wcześniej przedkładając sfałszowane zaświadczenie. Mundurowi nie wykluczają, że 57-latek ma związek z oszustwami w innych placówkach. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Mokotowa uzyskali informację, że na terenie dzielnicy w jednym z banków ma dojść do wyłudzenia kredytu na prawie 60 tys. złotych.  Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce obserwowali obiekt i już po chwili zatrzymali 57-letniego Zbigniewa I. 57-latek wychodził akurat z placówki. Mężczyzna, jak się okazało, chcąc uzyskać kredyt przedłożył wcześniej sfałszowane zaświadczenie z ZUS.

Policjanci szybko ustalili, że Zbigniew I. uzyskał już jedną pożyczkę na prawie 100 tys. złotych posługując się tym samym dokumentem. Jak tłumaczył się śledczym, pieniądzy potrzebował na rozkręcenie interesu. Mundurowi podejrzewają również, że Zbigniew I. ma związek z wyłudzeniami w innych bankach na łączną kwotę ok. 80 tys. złotych.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a śledczy przedstawili mu zarzuty za oszustwo i usiłowanie oszustwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony