Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice odpowiedzą za odpalenie petard na stadionie

Data publikacji 17.04.2013

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców, podejrzanych o posiadanie i użycie środków pirotechnicznych podczas meczu piłki nożnej na stadionie w Świnoujściu. Zatrzymani to sympatycy drużyny Śląska Wrocław, którzy mieszkają na terenie powiatu wołowskiego. Przedstawiono już im zarzuty.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców podejrzanych o posiadanie i użycie środków pirotechniczych, w postaci petard hukowych, podczas rozgrywanego meczu piłki nożnej z udziałem drużyny Śląska Wrocław. Do zdarzenia doszło w Świnoujściu 27 marca 2013 roku.

Sprawą od razu zajęli się policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze bardzo wnikliwie sprawdzili materiał z monitoringu znajdującego się na stadionie i wytypowali osoby odpowiadające za ten czyn. Przeprowadzona analiza wskazywała, że prawdopodobnie mogą być to mieszkańcy powiatu wołowskiego, dlatego też do działań włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Wczoraj obaj zostali zatrzymani. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu wołowskiego w wieku 21 i 25 lat.

Zatrzymanym przedstawione zostały zarzuty. Wobec 21-latka już zastosowano 2-letni zakaz na wszystkie imprezy masowe organizowane na terenie całego kraju, zakaz na mecze piłkarskie poza granicami naszego kraju oraz 6 miesięcy prac społecznych. Natomiast o dalszych losach 25-latka zdecyduje sąd.

Za wniesienie i posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.31 MB)

Powrót na górę strony