Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 43 tys. papierosów i blisko 200 litrów alkoholu bez akcyzy

Data publikacji 17.04.2013

Ponad 43 tys. sztuk papierosów, blisko 9 kilogramów tytoniu oraz blisko 200 litrów alkoholu, a wszystko bez polskich znaków akcyzy, znaleźli wrocławscy policjanci w jednym mieszkań na terenie miasta. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie i handel wymienionymi wyrobami. Za ten nielegalny proceder, w świetle kodeksu karno-skarbowego, grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Ołbinie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o handel wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi bez wymaganych znaków akcyzy. Zatrzymany to 48-letni wrocławianin.

Na ślad tego nielegalnego procederu policjanci wpadli po tym, jak ustalili, że mieszkańcy wymienionej dzielnicy zaopatrują się w alkohol niewiadomego pochodzenia w jednym z okolicznych mieszkań. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania podejrzewanego o ten proceder mężczyzny, znaleźli tam duże ilości wyrobów tytoniowych i alkoholowych.

Na miejscu zabezpieczono ponad 43 tys. sztuk papierosów różnych marek, blisko 9 kilogramów tytoniu oraz blisko 200 litrów alkoholu rozlanego m.in. w litrowe butelki i pięciolitrowe pojemniki plastikowe. Policjanci zabezpieczyli także pieniądze - ponad 8 tys. złotych, pochodzące według podejrzeń policjantów z handlu powyższymi wyrobami.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie urząd celny.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Ponad 43 tys. papierosów i blisko 200 litrów alkoholu bez akcyzy

Opis filmu: przestępczość gospodarcza, papierosy, alkohol, tytoń

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ponad 43 tys. papierosów i blisko 200 litrów alkoholu bez akcyzy (format flv - rozmiar 19.61 MB)

Powrót na górę strony