Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni analitycy z Gdańska nagrodzeni w Chicago

Data publikacji 17.04.2013

W czasie dorocznej konferencji szkoleniowej organizowanej przez stowarzyszenie zrzeszające jednostki wywiadu kryminalnego z wielu państw świata policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku otrzymali nagrodę w kategorii „Najlepsza analiza”.

Od 8 do 12 kwietnia br. w Chicago (USA) odbyła się konferencja organizowana przez największe na świecie stowarzyszenie profesjonalnych analityków kryminalnych – IALEIA (International Association of Law Enforcement Intelligence Analysts, Inc.) oraz LEIU (Law Enforcement Intelligence Units ), w której uczestniczyło ponad 400 osób. Oprócz najliczniej reprezentowanych Stanów Zjednoczonych były także reprezentacje między innymi: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Włoch , Brazylii, Australii, RPA, Ugandy, Kolumbii, Nigerii oraz Polski.

Tradycją konferencji, oprócz kilku dni profesjonalnie przygotowanych wykładów z zakresu różnych dziedzin wywiadu kryminalnego, jest wręczenie nagród za profesjonalny wkład w rozwój analizy i wywiadu kryminalnego. Jak co roku kapituła przyznała sześć równorzędnych nagród w trzech kategoriach.

W tym roku jedną z nagród w kategorii „Najlepsza analiza” przyznano Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku podinsp. Krystianowi Wojciechowskiemu oraz analitykowi kryminalnemu z tego wydziału -st. asp. Wacławowi Wójcikowi za analizę do sprawy kradzieży ciężarówki wypełnionej telewizorami. Wyróżniając obu funkcjonariuszy, wskazano na profesjonalizm i różnorodność  technik analitycznych wykorzystywanych w  codziennej pracy analitycznej wydziału. Nagrodę wręczono  w obecności uczestników konferencji, w trakcie specjalnej gali odbywającej 11 marca br. w USA. Podinsp. Krystian Wojciechowski nagrodę odebrał osobiście.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony