Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za 500 złotych sprzedali skradzione antyki warte prawie 40 tys. złotych

Data publikacji 17.04.2013

Nad nietypową sprawą pracowali w ostatnich dniach elbląscy kryminalni. Było to włamanie, podczas którego sprawcy ukradli zabytkowe, kolekcjonerskie przedmioty. Wśród nich znajdowała się m.in. porcelana oraz srebrne ozdobne elementy. 40 tys. złotych - na taką kwotę straty oszacował ich właściciel. Najwidoczniej o tym nie wiedzieli Grzegorz O. i Krzysztof N., którzy za kwotę blisko 500 złotych sprzedali antyki w miejscowych lombardach i antykwariatach. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymali w policyjnym areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Dwaj mężczyźni kilka dni temu włamali się do jednego z magazynów na obrzeżach Elbląga. Zabrali stamtąd kartony, w których znajdowały się stare przedmioty. Ich właściciel kupił je kilka dni wcześniej w niemieckim domu aukcyjnym. Przedmioty m.in. porcelana, ozdoby oraz rzeczy użytkowe i myśliwskie pochodziły z 1910 roku. Sprawcy wszystkie te rzeczy sprzedali do miejscowych lombardów oraz antykwariatów. Najwidoczniej obaj mężczyźni nie byli świadomi ile tak naprawdę antyki są warte. Blisko 500 złotych - to tyle Grzegorz O. i Krzysztof N. otrzymali za skradzione przedmioty. To ponad 80-krotnie mniej niż ich rzeczywista wartość, bowiem właściciel wycenił straty na kwotę prawie 40 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie i oddali w prawowite ręce.   

Dwóch sprawców: 25-letniego Grzegorz O. i 26-letniego Krzysztofa N. funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie. Pierwszy z mężczyzn był już znany elbląskiej Policji za podobne przestępstwa. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Ze swojego zachowania będą tłumaczyć się w sądzie. Grozi im nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony