Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na jednośladach już na drogach

Data publikacji 17.04.2013

Wiosna już nadeszła, a wraz z nią na drogi wyjechały policyjne motocykle i skutery. Mundurowi dzięki takim właśnie pojazdom są w stanie dojechać szybko także w miejsca niedostępne dla radiowozów. Zarówno policjanci drogówki, jaki dzielnicowi, chwalą sobie jednoślady w codziennej służbie.

Z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na jednoślady. Również lęborskich policjantów coraz częściej można spotkać na motocyklach lub skuterach. Mundurowi z lęborskiej drogówki na swoich Yamahach Fazer YZF-1S z silnikiem o poj. 1000 cm3 i 150 KM coraz częściej patrolują drogę krajową nr 6 i wojewódzką 214 do Łeby. Wykorzystanie tego typu sprzętu w codziennej służbie pozwala policjantom po specjalistycznych kursach jazdy na jeszcze lepsze zabezpieczenie dróg i reagowanie na wykroczenia kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Poza opisanymi powyżej policyjnymi yamahami, mundurowi z Lęborka w codziennej służbie korzystają również ze skuterów. Najczęściej korzystają z nich dzielnicowi, którzy w ten sposób szybciej poruszają się po mieście, jak również szybciej dojeżdżają w miejsca niedostępne dla radiowozów.

Zarówno policjanci drogówki, jaki dzielnicowi, chwalą sobie codzienną służbę na jednośladach, a kierowcy szczególnie na drogach krajowych i wojewódzkich powinni być pewni, że w przypadku próby ucieczki przed policją, zostaną oni natychmiast zatrzymani, dzięki skutecznej broni, jaką są 150-konne yamahy.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.7 MB)

Powrót na górę strony