Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 100 zarzutów za oszustwa

Data publikacji 17.04.2013

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili 50-latkowi ponad 100 zarzutów oszustwa. Sprawca wyłudził 80 tysięcy złotych. Prokurator wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju oraz zakazu wydania paszportu.

50-latek przez dwa lata wprowadzał w błąd jedną z firm w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna będąc właścicielem przedsiębiorstwa budowlanego, a działając na zlecenie jednego z podmiotów gospodarczych, działał w ten sposób, że wystawiał zawyżone faktury za świadczone usługi. Drugim  sposobem oszustwa było wykazywanie fikcyjnych usług. W ten sposób sprawca wyłudził kwotę w wysokości 80 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się sprawą zebrali dowody, które pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu ponad 100 zarzutów oszustwa, do których podejrzany się przyznał.   

Prokurator prowadzący postępowanie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju oraz zakaz wydania paszportu. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony