Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister Spraw Wewnętrznych i Komendant Główny Policji z wizytą w Kosowie

Do Kosowa z oficjalną wizytą pojechał Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych. Towarzyszyli mu Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński i mł. insp. Rafał Łysakowski - Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Obecność polskich żołnierzy i policjantów w Kosowie jest nadal niezbędna, a ich doświadczenie wysoko oceniane - podkreślał szef MSW, Bartłomiej Sienkiewicz w środę podczas wizyty w stolicy tego kraju, Prisztinie.

Minister, któremu towarzyszył m.in. Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński, spotkał się z kierownictwem misji KFOR i EULEX. Szef MSW wizytował bazę w Mitrovicy, w której służą polscy policjanci.

Bartłomiej Sienkiewicz podkreślał polskie zaangażowanie w sprawy Kosowa. "Po objęciu funkcji ministra spraw wewnętrznych przyjazd do polskich policjantów był moim obowiązkiem. Pełnią oni trudną i czasami niebezpieczną misję o charakterze stabilizacyjnym" - powiedział.

Dodał, że podczas spotkania z kierownictwem misji EULEX poruszono kwestie dotyczące nie tylko bieżącej sytuacji politycznej wokół Kosowa; rozmowy dotyczyły także przyszłości obsady stanowisk dowódczych w misji EULEX. "Mam nadzieję, że będzie to przedmiotem dalszych pozytywnych działań ze strony zarówno szefostwa misji EULEX jak i Unii Europejskiej" - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz.

PAP / KGP

 

Powrót na górę strony