Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice z zarzutami

Data publikacji 18.04.2013

Kryminalni z Żor ustalili, zatrzymali i rozliczyli miejscowych pseudokibiców za wybryki, jakich dopuścili się dwa miesiące temu pod jednym z lokali rozrywkowych. Trzech mężczyzn usłyszało już policyjne zarzuty, czwarty odpowie jako nieletni.

Śledczy z Żor przedstawili zarzuty pobicia i udziału w bójce miejscowym pseudokibicom. Jak ustalili policjanci, w lutym br., pod jednym z lokali w centrum miasta doszło do bójki dwóch antagonizujących ze sobą grup. Śpiewających sympatyków jednego ze śląskich klubów sportowych zaatakowali inni, którym przyśpiewki klubowe zdecydowanie nie przypadły do gustu. Po chwili, gdy mężczyźni rozeszli się w swoim kierunku, przed lokal wyszedł 21-latek, który został najprawdopodobniej pomylony z jednym z pseudokibiców i zaatakowany przez nieznanego mu sprawcę. Zaskoczony zajściem mężczyzna zgubił telefon komórkowy. Po chwili wrócił po niego z trzema znajomymi. Gdy mężczyźni zauważyli grupę osób, podeszli do niej zapytać, czy nie znaleźli telefonu, jednak w odpowiedzi zostali pobici.

Skomplikowany przebieg zdarzenia sprzed dwóch miesięcy odtworzyli śledczy. Trzech ze sprawców, po tym jak zostali namierzeni i zatrzymani przez kryminalnych, usłyszało policyjne zarzuty. Dwóch 20-latków odpowie za udział w bójce i pobicie. Ich o rok młodszy kolega za drugie z przestępstw. Natomiast 17-latek biorący udział w obu zdarzeniach stanie przed obliczem Temidy jako nieletni sprawca czynu karalnego. Starszym pseudokibicom grozi nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Pseudokibice z zarzutami

Opis filmu: pseudokibice, bójki, pobicia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pseudokibice z zarzutami (format flv - rozmiar 1.9 MB)

Powrót na górę strony