Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 18.04.2013

Przechwycenie około 6 tys. porcji amfetaminy i marihuany oraz ponad 200 gramów mefedronu, zabezpieczenie wag do porcjowania środków odurzających oraz pistoletu i zatrzymanie 5 osób, to efekt kilkudniowych działań wymierzonych przez lubińskich policjantów w przestępczość narkotykową. Czterech zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych.

Do zatrzymań doszło na przełomie kilku ostatnich dni po tym, jak policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy powiatowej ustalili, że w kilku mieszkaniach na terenie miasta podejrzewane osoby mogą przechowywać duże ilości środków odurzających. Z uzyskanych informacji wynikało też, że osoby te mogą się zajmować ich rozprowadzaniem. Po wejściu do miejsc zamieszkania podejrzanych policjanci znaleźli ponad 200 gramów mefedronu, marihuanę i amfetaminę, z której można by było uzyskać około 6 tys. porcji narkotyków. Zabezpieczono także wagi elektroniczne, które służyły podejrzanych do porcjowania środków odurzających oraz broń. Część narkotyków, które znaleźli funkcjonariusze, ukryte były w sejfie. Zatrzymano 5 osób, mieszkańców Lublina w wieku od 21 do 27 lat.

Policjanci wyjaśniają skąd zatrzymani mężczyźni mieli środki odurzające i jakie było ich dalsze przeznaczenie, a także czy zabezpieczona broń nie była wcześniej wykorzystywana do popełniania przestępstw. Na wniosek prokuratora sąd zastosował już wobec czterech zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że zatrzymani także handlowali nimi, wówczas może im grozić do 8, a gdy w grę będzie wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Film Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową

Opis filmu: narkotyki, amfetamina, marihuana, mefedron, broń

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową (format flv - rozmiar 18.39 MB)

Powrót na górę strony