Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rzucali kamieniami w samochody jadące krajową trójką

Data publikacji 18.04.2013

Szczególnym brakiem wyobraźni, czy nawet głupotą wykazali się dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani przez policjantów z powiatu polkowickiego, którzy rzucali kamieniami w samochody jadące drogą krajową nr 3. Jeden z kamieni trafił w przednią szybę jadącego TIR-a, rozbijając ją. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym czasie na drodze był bardzo duży ruch, na szczęście skończyło się tylko na zniszczeniu mienia. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi.

Policjanci Ogniwa patrolowo – interwencyjnego polkowickiej komendy powiatowej, w wyniku podjętej interwencji zatrzymali po krótkim pościgu dwóch nietrzeźwych 18 – latków, którzy rzucali kamieniami w samochody jadące drogą krajową nr 3.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia br., około 22:00. Oficer dyżurny polkowickiej komendy otrzymał telefoniczną informację od kierowcy TIR-a jadącego krajową 3, że na wysokości miejscowości Mieszków nieznane wówczas jeszcze osoby, idąc poboczem obrzucały kamieniami jego pojazd, rozbijając mu przednią szybę. Rzucony przez jednego ze sprawców kamień wpadł z dużą siłą do kabiny. Na szczęście miejsce pasażera było puste.

Policjanci, którzy podjęli interwencję, zatrzymali po krótkim pościgu dwóch młodych mężczyzn. Jak się okazało, zatrzymani rzucali kamieniami polnymi w jadące pojazdy, ponieważ jak twierdzili, nudziło się im. Obaj podejrzani byli nietrzeźwi. Wcześniej bowiem spożywali alkohol w przydrożnym barze.

Ich bezmyślne zachowanie niosło za sobą zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. W tym czasie na krajowej 3 było bardzo duże natężenie ruchu. Na szczęście skończyło się tylko na zniszczeniu mienia. Pokrzywdzony wycenił wartość powstałych strat na kwotę 1000 złotych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony