Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Każdy miał swoją rolę w kradzieżach paliwa, teraz każdy ma zarzuty

Data publikacji 18.04.2013

Policjanci z Posterunku Policji w Łukcie zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa ze zbiorników maszyn budowlanych. Sprawcy działali na terenie tamtejszej gminy i ukradli łącznie prawie 1000 litrów oleju napędowego. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani przed wyprawą po paliwo dzielili się rolami i umawiali, kto wejdzie na teren gospodarstwa i skradnie olej napędowy z maszyn. Teraz podzielili się zarzutami skutkującymi karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od dłuższego czasu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łukcie zajmowali się sprawami kradzieży paliwa z maszyn budowlanych i rolniczych z gospodarstwa na terenie tamtejszej gminy. Do przestępstw doszło w sierpniu i październiku ubiegłego roku oraz marcu br. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci zatrzymali podejrzanych. Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 21-25 lat. Szacuje się, że złodzieje skradli prawie 1000 litrów paliwa wartego prawie 6 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Łukta. Nie mieli wcześniej konfliktu z prawem, a skradzionym paliwem wypełniali baki swoich samochodów. Mirosław P., Cezary M., Dawid W. i Karol K. nie zawsze działali razem. Koledzy przed wyprawą po paliwo wcześniej dzielili się rolami i umawiali, kto wejdzie na teren gospodarstwa i dokona kradzieży oleju napędowego z maszyn.  

Teraz za popełnione kradzieże i kradzieże z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

 

Powrót na górę strony